صنایع شیمیایی

 1. خانه
 2. /
 3. صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی

خدمات قابل ارایه در حوزه صنایع شیمیایی:

 

تهیه طرح توجیهی، فنی و اقتصادی تولید هگزامین، فرمالین، پارافرمالدئید، رزین و پودرهای قالب گیری ملامین-فرمالدئید و … با ظرفیت های مختلف.

 • مشاوره در تامین مالی پروژه های شیمیایی
 • طراحی، مشاوره و نظارت بر ساخت کارخانه
 • مشاوره در خرید تجهیزات داخلی و خارجی
 • مدیریت ساخت
 • مشاوره راهبری خط تولید
 • مشاوره تعمیرات و بهینه سازی خط تولید
 • مشاوره و تامین تجهیزات زیست محیطی
 • مشاوره تامین نیروی انسانی
 • مشاوره در تامین مواد اولیه مورد نیاز و فروش محصول
 • مشاوره در تامین برق و صرفه جویی در هزینه برق

 

پيشنهاد فنی:

 

 • طراحی
 • ساخت ماشين آلات
 • خريد وسائل و ملزومات
 • اجرای ساختمان بتن آرمه
 • نصب و اجرا
 • راه اندازی

 

امروزه انواع مختلفی از شرکت‌ها در زمینه صنایع شیمیایی فعالیت دارند که با تولید انواع محصولات خود، زندگی انسان‌ها را راحت‌ تر کرده‌اند. این صنایع بخش عمده‌ای از فعالیت‌های روزمره مانند: کشاورزی، بهداشت، مواد غذایی و… را در برمی‌گیرند. صنایع شیمیایی بر پایه واکنش‌های شیمیایی بنا شده است؛ بنابراین انواع صنایع مختلف را در برمی‌گیرند.

 

انواع مواد شیمیایی

 

صنعت شیمیایی انواع مختلف صنایع دیگر را در برمی‌گیرد و کارشناسان و متخصصان زیادی در این زمینه‌ها مشغول به فعالیت هستند. انواع مواد شیمیایی را در چهار دسته تقسیم‌بندی می‌کنند که عبارت است از:

 

مواد شیمیایی پایه: این مواد معمولاً پلیمرهایی هستند که برای ساخت سایر مواد شیمیایی دیگر به کار می‌روند.

 

مواد شیمیایی زیست‌شناختی: انواع داروها، ویتامین‌ها، حشره‌کش‌ها، مواد بهداشتی و… با استفاده از این نوع مواد شیمیایی ساخته می‌شوند.

 

مواد شیمیایی مصرفی: انواع مواد شوینده مانند صابون، شامپو و انواع لوازم آرایشی و بهداشتی با استفاده از مواد شیمیایی مصرفی تولید می‌شوند.

 

مواد شیمیایی مخصوص: در تولید این مدل مواد شیمیایی نوآوری‌های بیشتری وجود دارد. برخی از این مواد شامل گازهای صنعتی، چسب‌ها، پوشش، مواد شیمیایی صنعتی و… هستند.

 

روند تولید انواع مواد شیمیایی

 

مواد شیمیایی در اکثر مواد مصرفی دیگر کاربرد دارند و در تولید انواع محصولات مانند: محصولات کشاورزی، ساخت‌وساز، خدمات و… دارای کاربردهای فوق‌العاده زیادی هستند. انواع پلیمر، پلاستیک، پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌استایرن و… جزء موادی هستند که حدود ۸۰ درصد از مواد شیمیایی را به خود اختصاص داده‌اند. انواع مواد و وسایل مصرفی روزانه مانند: پوشاک، کاغذ، پلاستیک و… از جمله مواردی هستند که بر پایه مواد شیمیایی تولید و عرضه می‌شوند.

انواع مواد شیمیایی معمولاً ۳ تریلیون از سرمایه جهانی را به خود اختصاص می‌دهند.

 

خرید مواد شیمیایی

 

امروزه در سراسر جهان انواع شرکت‌های تولیدی مواد شیمیایی وجود دارند پس علاوه بر مواد شیمیایی داخل کشور، می‌توان از انواع محصولات شیمیایی وارداتی نیز استفاده کرد. اما خرید و استفاده از مواد شیمیایی داخلی بسیار آسان‌تر است. امروزه انواع مواد شیمیایی را می‌توان از شرکت‌های تولیدی به‌صورت عمده به‌ راحتی خریداری کرد. در این صورت قیمت‌ها بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر است.

 

اهمیت صنایع شیمیایی

 

اگر هر فردی دقت داشته باشد، پیشرفت و بقای جوامع به انواع مواد شیمیایی مختلف بستگی دارد. در صنایع شیمیایی روزانه شاهد تولید انواع مواد شیمیایی مختلف هستیم که تأثیرات بسیار زیادی بر روند زندگی دارند. با استفاده از عملیات های شیمیایی بر روی انواع نفت خام و زغال‌سنگ و مواد کربنی … انواع مواد ضروری مانند نفت، بنزین و گاز شهری که در زندگی افراد نقش بسیار مهمی دارند، تولید می‌شوند.

اگر انواع مواد شیمیایی در شرکت‌های متنوع تولید نشوند، حمل‌ونقل، تولید دارو، تولید مواد غذایی و…  نیز انجام نخواهند شد و زندگی با سختی‌های زیادی روبرو می‌شود. امروزه بنزین، گازوئیل، گاز شهری و کلیه مواد پتروشیمی دیگر با استفاده از مواد شیمیایی تولید و عرضه می‌شوند.

 

نقش مواد شیمیایی در زندگی بشر

 

با توجه‌ به کاربردها و نقش‌های آن، متوجه می‌شویم که مواد شیمیایی کاربردهای بسیار مفیدی نیز دارند. هوایی که انسان در آن نفس می‌کشد و مواد غذایی که روزانه مصرف می‌کند، حاوی مقادیر زیادی مواد شیمیایی است. در عین‌ حال بعضی از مواد شیمیایی هم با تولید گازهای سمی ممکن است که برای بدن انسان خطراتی را به همراه داشته باشد.

حتی بدن انسان هم از تعداد مواد شیمیایی مختلف ساخته شده است که بدون آن کارکرد بدن دچار اختلال می‌شود. در انواع مواد غذایی از مواد نگهدارنده استفاده می‌شود که به‌ ظاهر طول عمر مواد غذایی را افزایش می‌دهند، اما خطرات بسیار زیادی هم دارند.

 

تولیدات صنایع شیمیایی شرکت آرون

 

شرکت راهکار گستران آرون با توجه‌ به احتیاجات مشتری‌های خود انواع مواد شیمیایی باکیفیت بالا را تولید و عرضه می‌کند. برخی از تولیدات مهم این شرکت عبارت است از:

مواد اولیه تولید شیرینی

ماده اولیه تولید لبنیات

مواد اولیه برای تولید انواع چیپس و پفک

مکمل‌های ورزشی

مواد اولیه انواع نوشیدنی

انواع مواد موردنیاز برای کنسرو

مونو سدیم گلوتامات

سیترات سدیم

گلیسیرین

سایر مواد اولیه مثل فروآلیاژ ها و  یا پایه مورد نیاز برای تولید محصولات غذایی

 

معرفی آرون

 

شرکت آرون صنعت از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را با اهداف کارآفرینی و صنعتی در زمینه تولید مواد اولیه انواع مواد غذایی آغاز کرده است.

شرکت آرون صنعت با وجود کادر مجربی که دارد در تولید انواع صنایع شیمیایی در حال رقابت با سایر شرکت‌ های داخلی و خارجی است. شرکت آرون انواع خدمات خود را در کمترین زمان ممکن در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

سخن پایانی

 

باید توجه کرد که بیشتر مواد مصرفی که امروزه در بازار وجود دارند، از مواد شیمیایی ساخته شده‌اند. هوایی که نفس می‌کشیم، مواد غذایی که مصرف می‌کنیم و انواع مواد مصرفی دیگر بر پایه مواد شیمیایی ساخته شده‌اند. اکثر مواد غذایی مصرفی و کارهای روزانه با استفاده از مواد شیمیایی انجام می‌شوند.