چشم‏‏‌انداز صنعت فروآلیاژ در ایران 

  1. خانه
  2. /
  3. مقاله
  4. /
  5. چشم‏‏‌انداز صنعت فروآلیاژ در ایران 

چشم‏‏‌انداز صنعت فروآلیاژ در ایران 

چشم‏‏‌انداز صنعت فروآلیاژ در ایران

مدیرعامل شرکت راهکار گستران آرون در گفت‏‏‌و‏‏‌گو با «دنیای‌اقتصاد»

صنعت فروآلیاژ در ایران 

اگرچه قدمت صنعت فروآلیاژ در ایران به حدود سه دهه پیش بازمی‌گردد. اما در همین مدت نسبتا کوتاه راه‌‌‌اندازی تعداد زیادی کارخانه فعال در صنعت فروآلیاژ در نقاط مختلف کشور نشان می دهد که این صنعت از جذابیت‌‌‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است. با وجود این تعداد کارخانه، اما صنعت فروآلیاژ به نسبت سایر صنایع معدنی، صنعت کمتر شناخته‌ شده‌‌‌ای چه در فضای عمومی جامعه و چه حتی در عرصه اطلاع‌‌‌رسانی محسوب می‌شود.

در همین راستا مدیرعامل شرکت راهکار گستران آرون گفت: طی سال‌ های اخیر توانسته‌‌‌ایم به سطح بالایی از بومی‌‌‌سازی در صنعت فروآلیاژ دست پیدا کنیم و از نظر دانش فنی تقریبا نیازی به شرکت‌های خارجی نداریم. البته به طور طبیعی برخی تجهیزات و مواد خاص این صنعت – مانند نسوزهای کربنی – مثل همه جای دنیا از برخی شرکت‌ های خارجی تامین می‌شود، اما به طور کلی در زمینه دانش فنی وابستگی چندانی به خارج از کشور نداریم.

به معنای ساده‌‌‌تر هم‌‌‌اکنون می‌توانیم از صفر تا صد پروژه احداث یک کارخانه فروآلیاژ را در کشور اجرا کنیم.  عباس منصوریان همچنین تاکید کرد: صنعت منیزیم یکی از صنایعی است که متاثر از فروسیلیسیم است. در سال‌ های اخیر تقاضای جهانی برای منیزیم به‌ ویژه در خودروسازی و صنعت تولید آلیاژهای آلومینیومی رشد قابل‌توجهی داشته است.

لطفا جهت دریافت لینک کامل مصاحبه، کامنت بگذارید.

شماره روزنامه: ۵۷۳۰

تاریخ چاپ: 27/02/1402

شماره خبر: ۳۹۶۸۱۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.