روش های تولید منیزیم کدامند؟

  1. خانه
  2. /
  3. مقاله
  4. /
  5. روش های تولید منیزیم کدامند؟

روش های تولید منیزیم کدامند؟

روش های تولید منیزیم کدامند؟

شاید منیزیم  جز آن دسته از چیزهایی باشد که نامش باعث به وجود آمدن اختلاف نظر در بین خیلی از افراد می شود، چرا که بعضی از افراد منیزیم را به عنوان یک ماده موثر در بدن میدانند که نبود آن باعث عدم صحیح عملکرد بدن می شود و حتی در مواقعی برای جبران کمبود منیزیم بدن از قرص منیزیم استفاده می شود ولی خیلی از افراد متعدد می باشند که منیزیوم یک فلز است. باید بگوییم که نظر هر دو گروه درست و صحیح می باشد چرا که منیزیم هم به عنوان یکی از فراوان ترین مواد معدنی در بدن شناخته می شود و هم به عنوان یک فلز شناخته می شود. ما در این مقاله قرار است که به بررسی فلز منیزیم و مشخصاً روش های تولید منیزیم بپردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

روش های تولید منیزیم به چه صورت است؟

باید بگویم که این سوال سوالی می باشد که در ذهن خیلی از افراد است. به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی کامل روش های تولید منیزیم می پردازیم. همانگونه که در قسمت ابتدایی مقاله گفتیم منیزیم علاوه بر اینکه یک ماده معدنی در بدن می باشد یک فلز بسیار کاربردی است که در صنایع مختلفی استفاده می شود، این فلز نیز به مانند سایر فلزات قابلیت این را دارد که به روش‌های مختلفی تولید شود پس باید بگویم که فلز منیزیم به روش های مختلفی تولید می شود این روش ها عبارتند از:

روش های تولید منیزیم به چه صورت است؟

روش خرد کردن مکانیکی

روش خرد کردن مکانیکی یکی از روش تولید منیزیم می باشد. ساخت و یا بهتر بگوییم تولید منیزیم از طریق خرد کردن مکانیکی یکی از روش های قدیمی ساخت منیزیم می باشد. در ساخت و تولید منیزیم در این روش بر اساس خراش دادن شمش های منیزیم که به شکل قطعات کوچک یا همان کارت منیزیم هستند اقدام به تولید منیزیوم می‌کنند به این صورت که کارت منیزیم بر روی یک محور دایره قرار گرفته که با چرخش محور و درگیری ابزار سوزنی سخت با کارت های منیزیمی پودری از آن تولید می شود. ماشینی که برای این فرایند اختراع شده است ماشینKartzMachine نام دارد.

باید بدانید که تا به امروز تغییرات بنیادی و اساسی زیادی بر روی این ماشین انجام شده است. پراکندگی پودر تولیدی را از طریق سرعت تغذیه صفحه منیزیمی، سرعت محور چرخشی و قطر ابزار و سوزنی می توان تنظیم کرد. به منظور جلوگیری ازجرقه زدن در هنگام برخورد سوزن با سطح کارت های منیزیم در این نوع دستگاه یا ماشین، قطعات را از جنس فروآلیاژ منیزیم و آلومینیوم می سازند. باید توجه داشته باشید که پودری که در این فرایند از کارت های منیزیم تولید می شود درون یک جعبه که درون دستگاه تعبیه و جاسازی شده است ریخته می شود.

روش فازی گازی

یکی دیگر از روش های تولید منیزیم روش فازی گاز می باشد. این روش را می توان یک راه تولید منیزیم با استفاده از جریان تنشی بیان کنیم. به شکل دیگر وجود یک جریان تنشی بالا از بخار منیزیم اجازه استفاده از روش تبخیر منیزیم و چگالش بخار منیزیم به منظور تولید پودر منیزیوم خالص و با کیفیت خوب را ایجاد می کند. دو روش از روش رسوب دهی فاز گازی رسوب دهی فیزیکی بخار و انباشته روش تبخیر شیمیایی جز پرکاربردترین روش های رسوب دهی گازی شناخته می شوند.

روش تمیزه کردن مذاب

در تولید صنعتی منیزیم روش اتمیزه کردن یکی دیگر از راه های تولید منیزیم می باشد. در این روش پودر منیزیوم تولید شده به وسیله اتمیزاسیون گاز خنثی به صورت چند اندازها و یا به عبارتی شامل طیفی از اندازه دانه می باشد و اندازه ذرات تفاوت چند میکرونی تا ۰۵/_۱ میلی متر می باشد. تجهیزات مورد نیاز برای اتمیزه کردن شبیه به آنچه که برای تولید پودر آلومینیوم استفاده می شود می باشند. باید توجه داشته باشید که در این روش پودر منیزیم بر اساس اندازه ذرات طبقه بندی می شوند.

سایر روش های تولید منیزیم

به جز موارد و راه های تولید منیزیم ذکر شده روش دیگری برای تولید منیزیم وجود دارد که آن روش الکترولیت می باشد.

سخن آخر

ما در این مقاله به بررسی روش های تولید منیزیم پرداختیم البته یک بار دیگر این نکته را تکرار می کنیم که ما در مورد فلز منیزیم صحبت کردیم. امیدواریم که شما با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در مورد منیزیم و مشخصات فلز منیزیم و روش های تولید آن به دست آورده باشید.جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت راهکارگستران آرون مراجعه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.