آنتراسیت کلسینه چیست؟

  1. خانه
  2. /
  3. مقاله
  4. /
  5. آنتراسیت کلسینه چیست؟

آنتراسیت کلسینه چیست؟

آنتراسیت کلسینه چیست؟

آنتراسیت کلسینه یک‌ زغال سنگ مقاوم و محکم است که زغال سنگ قیری و قهوه‌ای را هم شامل می‌شود. آنتراسیت سطح کربن بالایی دارد و ناخالصی آن بسیار کم است؛ بنابراین بالاترین سطح گرما را تولید می‌کند. این مواد کاربردهای متنوع دارند که برای تولید انرژی بسیار پرکاربرد هستند. اگر قصد آشنایی با کاربرد ها و مزایای این ماده را دارید، در ادامه ما را همراهی کنید.

 

مشخصات آنتراسیت کلسینه

آنتراسیت کلسینه با عنوان زغال سنگ سخت شناخته شده است که آن ها را در انواع مدل‌های گوناگون دسته بندی می‌کنند. برخی از مشخصات این نوع زغال سنگ سخت عبارت است از:

• تقریبا ۸۰ الی ۹۵ درصد از ساختار آنتراسیت کلسینه را کربن تشکیل می‌دهد، همچنین گوگرد و نیتروژن هم به مقدار بسیار ناچیز به عنوان ناخالصی در این ماده وجود دارد.

• مواد فرار در این نوع آنتراسیت بسیار کم است، تقریبا ۵ درصد از این ماده را مواد فرار تشکیل می‌دهد.

• سطح رطوبت در این نوع آنتراسیت ۵ تا ۱۵ درصد است.

• درجه حرارت آنتراسیت تقریبا ۹۰۰ درجه بیشتر از سایر زغال سنگ‌ها است.

• آنتراسیت در دمایی بسیار بالا و نزدیک به ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد کلسینه می‌گردد.

• دانه‌های این ماده ثبات بالا و کیفیت بسیار خوبی دارند.

• زمانی که قصد دارید کیفیت آنتراسیت کلسینه را بسنجید، باید به میزان مواد فرار و کربن موجود در آن توجه داشته باشید.

• آنتراسیت کلسینه بسیار تمیز است و برای تولید حرارت می‌توان از آن استفاده کرد، بدون اینکه هیچ گونه دودی از خود تولید کند و باعث آلودگی هوا شود.

 

مراحل تولید آنتراسیت کلسینه

این ماده یک نوع منبع حرارت بسیار خوب است که توسط مقادیر بالایی کربن ساخته شده است. در مرحله اول برای تولید آنتراسیت، باید زغال سنگ‌ها را از مکان‌های مختلف استخراج کرد. امروزه انواع دستگاه‌های متنوع و پیشرفته طراحی شده‌اند که در روند حفاری و استخراج زغال سنگ کاربرد بسیار زیادی دارند.

ساخت آنتراسیت کلسینه دشواری‌ های زیادی دارد و برای تولید آن به درجه حرارت فوق العاده بالایی نیاز دارید؛ به همین دلیل این مواد معدنی باید در کمربندهای کوه برای ساخت این مواد اقدام کنید. پس از مدت زمان طولانی و حرارت بالا، آنتراسیت تولید می‌شود و به عنوان یک نوع منبع انرژی در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مراحل تولید آنتراسیت کلسینه

 

کاربردهای آنتراسیت کلسینه

با توجه به اینکه آنتراسیت یک منبع سوخت بسیار مناسب است، پس در اکثر صنایع از این ماده به عنوان یک نوع منبع سوخت استفاده می‌کنند. برخی از کاربردهای آنتراسیت کلسینه در صنایع گوناگون عبارت است از:

سیستم گرمایشی: این ماده یک نوع منبع مناسب زغال سنگ مرغوب است که برای ایجاد گرما در مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که زغال سنگ موجود در این ماده می‌سوزد، گرمای زیادی را از خود تولید می‌کند و در این صورت می‌توان آن را در سیستم‌های گرمایشی ساختمان‌ها، اداره، کارخانه و … به کار برد.

ذوب: با توجه به اینکه این مواد نیازی به کک‌ سازی ندارند، بنابراین همیشه به صورت طبیعی در دسترس افراد قرار دارند. همین موارد باعث شده است که در صنعت فولادسازی از آنتراسیت کلسینه به عنوان یک نوع منبع گرما برای ذوب مواد استفاده کنند.

لوکوموتیو: از این ماده به عنوان سوخت قطارها هم استفاده می‌کنند. امروزه اکثر قطارها از منابع زغال سنگ و مواد کربنی به عنوان سوخت مورد نیاز خود استفاده می‌کنند.

• آنتراسیت کلسینه می‌تواند تمامی مواد مضر مانند منگنز، کلر آزاد، کروم، آهن و غیره را از آب‌های آشامیدنی حذف کند؛ بنابراین در صنعت تصفیه آب کاربرد بسیار زیادی دارد.

 

نحوه خرید آنتراسیت کلسینه

با توجه به مزیت‌ های بسیار زیادی که این ماده در تولید حرارت دارد، امروزه افراد زیادی برای خرید آن اقدام می‌کنند. در زمان خرید آنتراسیت، به ویژگی‌ها و کیفیت آن توجه داشته باشید تا یک نوع محصول تقلبی را خریداری نکنید. در این صورت سرمایه‌ های شما هدر می‌رود و بازده کاری شما کاهش پیدا می‌کند. قیمت آنتراسیت کلسینه و بسیاری از مواد معدنی دیگر، به خلوص و گرید مواد بستگی دارد و با توجه به این نوع خصوصیات قیمت مواد تعیین می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با سایت شرکت آرون که در زمینه فرآوری زغال سنگ و مواد معدنی، فروسیلیسیم و… فعالیت دارد، در ارتباط باشید. در این صورت می‌توانید با مشاوران در این زمینه ارتباط برقرار کنید، تا بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را خریداری کنید.

 

نحوه خرید آنتراسیت کلسینه

 

سخن پایانی

امروزه از آنتراسیت کلسینه به عنوان یک نوع منبع انرژی در صنایع مختلف استفاده می‌کنند. در ساختار این مواد از زغال سنگ با درصد کربن بسیار بالایی استفاده شده است؛ بنابراین درجه حرارت آن بسیار بالا است. از این ماده در سیستم گرمایشی، ذوب مواد، تصفیه آب، فولادسازی و … استفاده می‌کنند. این شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره ای و طراحی به کارنجات و معادن است و آن ها را در زمینه تولید شمش منیزیم و… راهنمایی می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.